Залишити заявку
Максимальний розмір файлу для завантаження 6 МБ
* — поля,обов'язкові для заповнення
Замовити дзвінок
Максимальний розмір файлу для завантаження 6 МБ
* — поля,обов'язкові для заповнення
Заповніть форму і наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.

Будівництво підпірних стін

Згадуючи поняття «підпірні стіни», професійні будівельники мають на увазі інженерні споруди різних видів, головним завданням яких є запобігання у теперішній час і недопущення в майбутньому сповзання або обвалів масивів грунту. Вони можуть відбуватися як в межах міст, так і в горбистій сільській місцевості. У зоні ризику знаходяться паркові зони, які мають укоси і схили з великим перепадом висот, промислові об'єкти, що межують з кар'єрами, житлові будинки, зведені на крутих пагорбах з порушенням правил забудови, споруди сільськогосподарського призначення, розташовані поряд з ярами. Причини таких явищ можуть бути різними: як природного, так і техногенного характеру. Однак незалежно від цього, найбільш ефективним способом зупинити рух грунту вважається саме будівництво підпірних стін. Вони до того ж успішно відіграють роль декоративних елементів оформлення ландшафту на ділянках, які мають невеликий ухил або ярусне розташування.

Однією з переваг компанії «Селектренбау» наші численні замовники вважають комплексний підхід. Приступаючи до проектування підпірних стін, ми розглядаємо не тільки різноманітні технічні рішення, які підходять до конкретної ситуації, але й підбираємо відповідний варіант дизайну. Таким чином, ми будуємо надійні інженерні споруди, що мають бездоганну конструкцію і гармонійно вписуються в навколишній ландшафт. Зведені нами підпірні стінки на довгі роки забезпечать безпечну експлуатацію будь-якого об'єкта і збережуть красу навколишньої природи. 

Досвід фахівців компанії демонструє, що практично 90% ділянок, які мають ухил, потребують зміцнення підпірними стінами. Без облаштування таких стін схили починають «повзти» навіть після рясних осінніх дощів або весняного танення снігу. Тому найкраще до зведення захисних конструкцій приступати одночасно з проведенням робіт з благоустрою території та з будівництвом. Але якщо з будь-яких причин зробити це не виявляється можливим, то ми готові зміцнити грунт на укосах, зупинити утворення зсувів на об'єктах завершеного будівництва. Для цього ми маємо як спеціальні підрозділи, що складаються з геологів, гідрологів, інженерів-будівельників, так і необхідне професійне обладнання та техніку.

Види підпірних стін та особливості будівництва

Безумовно, головним завданням, яке має вирішити підпірна стіна, вважається зміцнення грунту. Тому всі підпірні стінки будуються приблизно за єдиним принципом і складаються з таких елементів:

 • Фундамент. Є основою конструкції, тому передбачає будівництво потужної, зазвичай залізобетонної конструкції. Можливо використання паль;
 • Тіло. Являє собою надземну видиму частину, для спорудження якої використовуються різні матеріали та технології;
 • Дренаж та водовідведення. Важливий елемент укріплення, який забезпечує міцність споруди і не допускає повторного розмивання грунту.

Перш ніж приступити до проектування підпірних стін, фахівці компанії виїжджають на місце для проведення технічного обстеження. У процесі розробки проекту вони враховують не тільки зібрану інформацію, але і такі параметри, як:

 • передбачувана вага конструкції;
 • вертикальний тиск грунту на стіну та фундамент;
 • горизонтальний тиск грунту на стіну;
 • сила зчеплення з грунтом;
 • рівень сейсмічної напруженості;
 • схильність до сходження паводкових вод, зливових потоків;
 • ступінь спучування грунту при заморозках різної сили;
 • наявність вібрацій (при наявності поруч пожвавлених автотрас, залізниці). 

За способом зведення підпірні стіни поділяються на:

 • Монолітні. Фрагментарно виготовляються в заводських умовах і збираються в єдине ціле, або на місці заливаються з бутобетону, армованого бетону з використанням опалубки;
 • Збірні. Формуються на цементній основі з різних матеріалів (камінь, дерево, цегла) безпосередньо на об'єкті.

Висота стін коливається в межах від 1 м до 2-3 м і вище залежно від характеристик проблемної зони. За розташуванням стіни класифікуються як окремостоячі та прив'язані до прилеглих споруд (автомагістралі, мостові переходи, сходи, пандуси, підніжжя монументів). 

Для зведення підпірних стін ми використовуємо наступні матеріали:

 • залізобетон - дозволяє створювати потужні захисні конструкції;
 • бетон - використовується для інженерних споруд заввишки до 2 м;
 • природний камінь - утримує пласти грунту, має дуже привабливий вигляд, тому часто використовується для оформлення терас;
 • деревина - застосовується на довгих, але невисоких ділянках (до 1,5 м), де висуваються   вимоги щодо декоративності зміцнювальних споруд.

Зведені фахівцями «Селектренбау» підпірні стіни – це надійний та довгостроковий захист від сходження грунту ділянкі, яка оточує котедж, готель, спортивний комплекс, базу відпочинку або промислові об'єкти. Водночас підпірні стінки допомагають замовникам вирішити проблему оригінального благоустрою території, забезпечивши органічний розподіл площі на функціональні естетичні зони.