Залишити заявку
Максимальний розмір файлу для завантаження 6 МБ
* — поля,обов'язкові для заповнення
Замовити дзвінок
Максимальний розмір файлу для завантаження 6 МБ
* — поля,обов'язкові для заповнення
Заповніть форму і наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.

Проектування фундаменту

Проектування фундаменту
Опубліковано:  07 грудень 2016, 13:03
Переглядів:  553
Коментарів:  0
Як будівництво починається з закладки фундаменту, так і проект фундаменту є основою для майбутнього будинку. У минулій статті ми розглядали види фундаменту і з чого треба починати. Незважаючи на гадану конструктивну простоту, фундамент будівлі вимагає скрупульозних розрахунків і професійного підходу. Від того, наскільки точно воно буде підібрано до конкретного будовою і ділянці, залежить довговічність майбутньої споруди і його зручність в експлуатації.

На жаль, далеко не всі майбутні власники приватної нерухомості вирішують замовити проект фундаменту, покладаючись на типові розрахунки. Часто це призводить до дуже плачевних, а іноді і непоправних наслідків. Грунт не витримує навантаження, відбуваються зрушення, які ведуть до виникнення тріщин в стінах, перекоси, а іноді і обвалення. Це пояснюється тим, що навіть на сусідніх ділянках склад грунту і рівень грунтових вод може бути абсолютно різним. При складанні проекту фахівець спирається на геологічні дослідження, проведені не просто на тій же ділянці, де планується будівництво, але саме в тому місці, де буде споруджено будинок.
Як правило, на момент проведення геологічних досліджень місце будівництва вже чітко визначено. У цьому випадку фахівець бурить кілька свердловин (мінімум дві — в діагонально протилежних кутках майбутньої будови) і визначає склад грунту, його несучу здатність, рівень промерзання і грунтових вод.
 

На підставі отриманої геологом інформації і можна замовити проект фундаменту. Крім того, враховується площа споруди, поверховість і тип матеріалів, які будуть використовуватися. Це дозволяє підрахувати приблизний вага будівлі і навантаження, яку воно буде створювати на грунт. Готовий документ буде містити наступну інформацію:
  • детальне креслення в горизонтальній проекції;
  • креслення в поперечному перерізі;
  • схеми арматурних конструкцій;
  • специфікація із зазначенням кількості і найменування необхідних матеріалів (в тому числі марки бетону).
Вирішивши замовити проект фундаменту, і щоб виконувати всі рекомендації під час будівництва, ви гарантовано отримаєте міцну основу, яка дозволить навіть «слабкого» грунту витримати вагу будівлі.

Коментарі (0)