Залишити заявку
Максимальний розмір файлу для завантаження 6 МБ
* — поля,обов'язкові для заповнення
Замовити дзвінок
Максимальний розмір файлу для завантаження 6 МБ
* — поля,обов'язкові для заповнення
Заповніть форму і наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.

Де втрачається тепло з будинку??

Де втрачається тепло з будинку??
Опубліковано:  22 листопад 2016, 17:22
Переглядів:  580
Коментарів:  0

Куди йде тепло з будинку?


Сьогодні розберемо питання тепла у вашому домі. Ми компанія з майже 20-ти річним стажем будівництва заміських котеджів і вілл знаємо, як ніхто інший, що тепло у вашому новому будинку є найбільш важливим моментом і завжди стоїть на першому місці навіть перед такими критеріями як краса, затишок і ціна. Так, всі ці важливі моменти ні що, якщо у вашому будинку немає тепла. Нашим головним завданням є зробити ваш заміський будинок так, щоб навіть у найлютіший мороз в житло було комфортно, а витрати на опалення не лягали важким тягарем на бюджет господаря, слід звернути особливу увагу на теплоізоляцію житла. За даними наших європейських фахівців, тільки після ліквідації основних шляхів витоку тепла, можна зменшити рахунки на опалення на 30% і більше. Звичайно, жителям багатоквартирних будинків зазвичай немає ніякого діла до економії тепла (енергозбереження), адже оплата проводиться за фіксованим тарифом, і про теплоізоляцію городяни згадують лише пару раз за зиму, коли стоять особливо люті морози.
Наочно якісну роботу по утепленню або по правильно побудованому будинку можна побачити на цій фотографії з тепловізора:
 

 
Разом з тим, в приватному секторі, де використовується індивідуальне опалення, тепло збереження обертається суттєвою економією грошей. Потихеньку змінюється ситуація і з квартирами, адже лічильники тепла укупі з грамотною теплоізоляцією житла здатні принести чималу економію, ось тільки український менталітет і особливості опалювальних систем старих будинків сильно гальмують впровадження приладів комерційного обліку. У нових багатоквартирних будинках вже передбачено індивідуальне опалення квартир. Але все ж ми розглядаємо опалення приватного заміського будинку.


На які місця заміського котеджу варто звернути увагу?


Починати економити треба в першу чергу визначити основні напрямки, за якими може йти тепло з будинку. Отже для початку розглянемо норми, на які спираються наші будівельники.
Таблиця 1. Тепловтрати типового 2-поверхового будинку з мансардою загальною площею 205 м2, утепленого відповідно до колишніми нормами:

Так, основна частина теплової енергії — від 25 до 70 відсотків йде з житла через товщу стін. Настільки велика різниця в цифрах тепловтрати має очевидні пояснення: по-перше, це значення залежить від конструкції і матеріалів з яких побудований будинок, розміру будинку і відповідно площі його зовнішньої поверхні, а по-друге, різні конструкції стін мають істотні відмінності по теплопровідності. Так, наприклад, найбільшою теплопровідністю мають залізобетонні панелі, а цегла і сучасні листкові конструкції тримають тепло набагато краще.

Для порівняння з новими нормами розглянемо подібну таблицю:
Таблиця 2. Тепловтрати типового 2-поверхового будинку з мансардою загальною площею 205 м2, утепленого відповідно до нових норм

Другий за важливістю шлях витоку тепла з квартири (будинок розглянемо нижче) — вікна. Через них йде до 25% енергії. Визначаються ці втрати двома факторами: площею скління і конструкцією вікон. Природно, чим більшу площу займає вікно, тим істотніше втрати, адже навіть найкращі склопакети мають велику теплопровідність, ніж навколишні їх стіни.

Для приватного будинку відсоток тепловтрат через вікна складає приблизно 15%. Це не означає, що вікна стали раптом пропускати менше тепла, просто у них з'явилися серйозні конкуренти — покрівля (дах) і фундамент. Залежно від конструкції покрівлі та наявності горища втрати енергії в цьому напрямку становлять від 5 до 25%. Аналогічно, в землю через фундамент йде від трьох до п'ятнадцяти відсотків енергії, витраченої на обігрів будинку. Впливає на цей шлях витоку тепла не тільки конструкція фундаменту, але і наявність підвалу.
 
Нарешті, дах, вхідні двері та вентиляція вносять також свій внесок в опалення вулиці — через них йде близько 10-15% тепла. Особливо суттєвий цей шлях втрати енергії для заміських будинків з відкритими камінами, де тепло, а разом з ним і гроші, витрачені на паливо буквально вилітають в трубу!
 

 
Для того, щоб раціонально виконати роботи по теплоізоляції, треба об'єктивно знати шляхи, по яких теплова енергія залишає житло. На сьогоднішній день для цього зазвичай використовують тепловізор, на екрані якого проблемні місця будинку виділяються червоним або помаранчевим кольором. І тільки тоді, коли всі витоки знайдені, можна приступати до вироблення заходів щодо збереження тепла.
Але якщо ви збираєтеся будувати будинок з самого початку, слід врахувати можливість майбутньої економії вже сьогодні.
 

Як це робимо ми?


Зазвичай ми радимо клієнтам кілька варіантів матеріалів, технологій і здешевлення за рахунок використання енергії сонця і вітру. Ми готові сдубліровать отриману енергію з різних джерел і застосувати це у вас в будинку. Наприклад, широко використовуються сонячні батареї на даху будинку, також вітрові млини. Хочете більше знати — залишайте коментарі і задавайте питання, на які наші фахівці із задоволенням дадуть відповідь в наступних статтях.

Коментарі (0)