Залишити заявку
Максимальний розмір файлу для завантаження 6 МБ
* — поля,обов'язкові для заповнення
Замовити дзвінок
Максимальний розмір файлу для завантаження 6 МБ
* — поля,обов'язкові для заповнення
Заповніть форму і наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.

Твердопаливні котли

Одним із затребуваних у замовників «Селектренбау» елементів автономного опалення є твердопаливні котли. Ми встановлюємо їх на різних об'єктах: у дачних будинках, що обігріваються лише за рахунок грубки або каміна, в котеджних селищах, в готелях або виробничих цехах. Власники нерухомості та керівники підприємств, які вже скористалися нашими послугами, сходяться на думці: саме твердопаливне теплогенеруюче обладнання є невибагливим, загальнодоступним і надійним засобом для обігріву приміщень різного призначення та площі.

Протягом 16 років ми виробляємо професійне проектування та здійснюємо монтаж твердопаливних котлів. З 2000 року «Селектренбау» входить до групи компаній «Select Австрія - Україна». Це надає нам можливість здійснювати прямі закупівлі (без посередників) і доставку теплогенеруючого обладнання безпосередньо від провідних світових виробників, зокрема від Viessmann (Німеччина), Нargassner (Австрія) та багатьох інших на об'єкти замовників за чесними цінами. Якість обладнання, що нами постачається, підтверджується міжнародними, державними сертифікатами та довгостроковою гарантією.

Характеристики для підбору обігрівача

Продуктивність роботи опалення з твердопаливним котлом залежить від грамотності проектування. Для цього інженери-теплотехніки проводять обстеження об'єкта, звертаючи увагу на такі параметри, як:

 • площа приміщень, що обігріваються;
 • висота стель;
 • ступінь теплоізоляції несучих стін, покрівлі та підлоги;
 • період та алгоритм роботи опалювальної системи (цілодобово, день / ніч, погодинно);
 • можливість придбання доступного палива (дрова, вугілля, пелети) або наявність відходів власного виробництва (деревообробка, бавовняно-паперове, целюлозне, паперове);
 • відповідність вимогам техніки безпеки місця, де планується встановлення котла;
 • відповідність вимогам зручності експлуатації приміщення, де працюватиме котел (вентиляція, площа, освітленість, можливість зберігання запасу палива). 

На підставі даних, отриманих за результатами обстеження, ми розробляємо проекти опалення, які передбачають конкретну модифікацію твердопаливного котла, розрахунок необхідної потужності роботи при використанні того чи іншого виду палива. Ми також визначаємо раціональну схему теплового контуру площі, що обігрівається, із зазначенням кількості, виду труб та радіаторів. Замовники отримують на руки пакет документації, в якій докладно описуються технічні характеристики використовуваного обладнання та схеми установки. Проекти, що розробляються інженерами-теплотехніками «Селектренбау», завдяки своїй інформативності є запорукою професійного монтажу, здійснюваного нашими фахівцями. 

Будова та класифікація твердопаливних котлів

Враховуючи різноманітність варіантів використання даного виду теплогенераторів, виробники пропонують декілька їх видів, які умовно поділяються на застосовувані в побуті для обігріву різних площ (50-100-200 квадратних метрів) та встановлювані на промислових об'єктах з великою опалювальною площею (понад 1000 квадратних метрів). З урахуванням передбачуваної експлуатації, конструкція котлів доповнюється механізмами, такими, як шнекова подача палива, бункер, керуючі контролери. 

Базовими елементами конструкції твердопаливного котла є:

 • камера згоряння;
 • піддавали;
 • теплообмінник.

Кожен конструктивний елемент твердопаливних котлів має свої технічні параметри, від чого залежить функціональний потенціал. Однак котли, незалежно від конструкції, мають одну безперечну перевагу – це повна автономність. Повноцінна робота цього обладнання відбувається без прив'язки до інженерних мереж (водопровід, каналізація, газові магістралі). Деякі моделі не вимагають підключення до електрики. 

Підбираючи відповідний тип твердопаливного котла, ми обов'язково звертаємо увагу на наступні показники:

 • метод спалювання. Може бути звичайним, коли завантажене паливо згорає протягом певного часу, підігріваючи до необхідної температури теплоносій і виділяючи продукти згоряння (чадний газ, сажа, зола) або піролізним, які мають 96% ККД. Суть піролізного способу - отримання горючого газу при розкладанні деревини в умовах горіння з нестачею кисню. Отриманий топковий газ змішується з повітрям і згорає факелом у зоні теплообмінника;
 • вид палива. Розглядається з позицій найбільш доцільного використання одного виду палива або в поєднанні декількох (дрова, вугілля, пелети, деревні брикети, відходи виробництва деревообробних, бавовняно-паперових, целюлозних підприємств). Визначається з урахуванням швидкості згоряння, рівня вологості, кількості виділеної теплової енергії, зручності зберігання і вартості транспортування;
 • ступінь залежності від електрики. Дозволяє підібрати обладнання, яке відповідає умовам експлуатації з підключенням до електромережі або без нього, і яке працює як базове або додаткове джерело теплогенерації.

Виходячи з індивідуальних особливостей кожного об'єкта, ми зупиняємо вибір на твердопаливних котлах, які забезпечують не лише необхідний житловим будинкам обігрів, але й утилізацію відходів промисловим підприємствам.   

Замовникам, які звернулися до компанії «Селектренбау», ми надаємо необхідні рекомендації щодо експлуатації теплогенеруючих агрегатів, допомагаючи розрахувати кількість палива, потрібне на опалювальний період, обладнати сховище, підібрати потрібний режим роботи системи обігріву. Наші фахівці виконують сервісні роботи, своєчасно здійснюючи очищення димовідводу і контролюючи залежно від кількості золи та сажі ступінь згоряння палива і, відповідно, правильність налаштувань обладнання. Ми гарантуємо довгострокову та бездоганну роботу встановлюваних нами твердопаливних котлів.