Залишити заявку
Максимальний розмір файлу для завантаження 6 МБ
* — поля,обов'язкові для заповнення
Замовити дзвінок
Максимальний розмір файлу для завантаження 6 МБ
* — поля,обов'язкові для заповнення
Заповніть форму і наші менеджери зв'яжуться з вами найближчим часом.

Укріплення берегів

Як же ж це приємно, коли на території заміського будинку, котеджу, ресторану або готелю є водоймище. Навіть невелике озерце здатне створити чарівну розслаблюючу атмосферу, особливий м'який мікроклімат, а тим більше тому сприяє повноводна ріка або море. Однак власникам такої нерухомості наявність водойми здатне приносити не лише приємні враження, але й певні проблеми. Йдеться про розмивання і осідання берега. Таке явище призводить до того, що навколишній пейзаж починає погіршуватися, шари грунту змінюють свою структуру, а перебування людей біля кромки стає небезпечним. Однак фахівці компанії «СЕЛЕКТРЕНБАУ» допоможуть замовникам оперативно усунути загрозу обвалу або зсуву. Для цього у нас є спеціальний підрозділ, до якого входять геодезисти, геологи, гідрологи, інженери-будівельники. Взаємодоповнюючи знання і досвід один одного, вони підбирають найбільш підходящий варіант «лікування» берега, завдяки чому рух породи припиняється повністю. 

Етапи робіт з укріплення берега.

Роботи з укріплення берегової лінії ми починаємо з проведення її обстеження. Наші фахівці ретельно вивчають наступні параметри:

 • якісні характеристики ґрунту;
 • ступінь крутизни ската, його висоту;
 • вид сповзання (обвалу) - поверхневий,охоплюючий весь масив, надводний або суміщений з підводним;
 • розташування небезпечної ділянки відносно будівель, елементів ландшафтного дизайну, наявних на прилеглій території;
 • призначення даної ділянки берега (пейзажний елемент, пляж, причал);
 • особливості місцевого клімату (сила вітру, середньорічна кількість опадів, сейсмонебезпека).

На підставі отриманих даних фахівці підбирають індивідуальний «рецепт» для проблемної ділянки, результатом застосування якого стає не лише усунення існуючої небезпеки, але й запобігання її появи в майбутньому.

Способи укріплення берега

В даний час компанія успішно використовує технології, які забезпечують вирішення всіх питань, пов'язаних зі сповзанням або обвалом грунту. Ми виконували різні заходи з берегоукріплення як на ставках приватних котеджів, так і на території заміських клубів, розташованих на березі Дніпра, Десни, Бугу, різних озер, а також на території баз відпочинку та  готелів, що знаходяться на узбережжі Чорного моря.

Залежно від доцільності ми підбираємо найбільш підходящі способи берегоукріплення:

 • Підпірні стіни.Являють собою споруду зі стовпів (бетонних, кам'яних, дерев'яних - дуб, модрина) щільно прилеглих один до одного та створюючих єдиний масив. Конструкція встановлюється на палі, що забезпечує жорстку вертикальну фіксацію сповзаючих грунтів, в тому числі, у підводній зоні. Вид використовуваного матеріалу, висота стовпів та глибина розташування паль визначаються в кожному конкретному випадку і залежать від структури та ступеня рухливості грунту, а також від естетичних вимог;
 • Георешітка. Має вигляд решітки, що складається звічкоподібних сегментів, які нагадують стільники. Кріпиться за допомогою анкерів уздовж проблемної ділянкі, після чого засипається щебенем, каменем, битою цеглою. Для створення ефекту природності поверх можна насипати родючий шар землі, висіяти траву, висадити декоративні рослини. Використовується для зміцнення укосів, які не мають різкого ухилу. При облаштуванні ярусних терас можливе комбінування з підпірними стінами;
 • Габіони.Складаються із спеціально виготовлених металевих кубів (розмір визначається індивідуально для кожного проекту), встановлених по периметру ділянки, що укріплюється. Внутрішня порожнина заповнюється каменями великого розміру, простір між якими засипається галькою, щебенем. Конструкції мають високу міцність. Вони органічно вписуються в природний ландшафт, тому часто використовуються на берегах річок, озер, уздовж яких розташовані прогулянкові зони, набережні;
 • Матраци Рено. Законструктивними особливостями схожі з габіонами, проте мають висоту, що не перевищує 30 см. Виготовляються з металевої сітки з полімерним або цинковим покриттям, тому їм можна надавати будь-яку форму, яка повторює вигин берега. Укладаються в кілька шарів. Внутрішні порожнини заповнюються каменями різних фракцій. Використовуються для покриття великих площ. Допускають проростання флори.
 • Кокосові мати. Мають вигляд сітки, сплетеної з кокосового волокна. Абсолютно не піддаються гниттю, тому чудово підходять длястворення лінії зіткнення з водою. Використовуються для облаштування невеликих площ штучних водойм з пологим спуском, які є елементом ландшафтного дизайну. Комірчаста структура матів дозволяє проростати вологолюбним рослинам, тому вони незабаром набувають природного вигляду;
 • Дерева.Ерозії берега на початковій стадії відмінно протистоять верба та вільха. Розростаючись, потужна коренева система надійно утримує масиви грунту, перешкоджаючи подальшому розмиванню. Такий спосіб використовується на початкових етапах переміщень грунту. Дозволяє зберегти природну екосистему водойми. 

Ці та інші способи зміцнення берега передбачають застосування професійного обладнання та спеціальної техніки. До деяких переваг компанії можна з упевненістю віднести наявність власного автопарку з найсучаснішими засобами механізації, професійне обладнання та матеріали, а також власні команди інженерів-будівельників. Це дозволяє з точністю виконувати всі етапи, передбачені технологічним процесом, забезпечувати високу продуктивність і гарантувати довгострокову експлуатацію кожного зведеного нами об'єкта.